Web sitenizin dikkat çekici bir başlığı var mı?

Web siteniz için ilk önemli husus net ve dikkat çekici bir başlığının olmasıdır. Böylece müşterileriniz – ziyaretçileriniz doğru yerde olduğunu anlarlar. Belirgin bir başlığınızın olması kullanıcının sitenizde daha fazla kalmasına ve sizin için değerli sonuç vermesine yardımcı olur.

Sizin neden avantajlı olduğunuz web sitenizde yer alsın

Ziyaretçiler web sitenizi ziyaret ettiğinde, sizi neden tercih etmesi gerektiği mesajını hızlı bir biçimde almalıdır. Bunun en kolay yolu madde iminden oluşan bir kaç satırdır.

Web sitenizde işinizi anlatan görsel ve/veya videolar olmalı

Web sitenizde görsellik önemlidir. Fakat bu abartılı olmamalıdır.

Harekete geçirici mesaj

Sayfanıza gelen ziyaretçinin ne yapması sizin için değerliyse, bunu belirten net bir mesajınız olmalıdır. Örn: Ürün satışının yapılacağı bir sayfa için “Hemen Satın Al” iyi bir harekete geçirici mesaj olabilir.

İletişim bilgileriniz görünür olsun

Ziyaretçilerin sizinle kolayca iletişime geçebilmesi için iletişim bilgileriniz sayfanızda kolayca bulunur olmalıdır. Mümkünse sayfanın en üstünde telefon numaranızın yazılmasında fayda var.

Önemli bilgileri sayfanın üst kısmına doğru yerleştirin…

Böylece sizin için önemli ve güçlü olan yanlarınızı hızlıca ziyaretçiye sunmuş olursunuz.

Daha küçük ekranları da hesaba katın…

Sık sık yapılan hata ise; herkesin masaüstü bilgisayardan sayfa ziyareti sağlayacağı yanılgısıdır. Oysa günümüzde mobil kullanım çok yüksektir. Bu nedenle küçük ekranlar için sitenizi optimize edebilirsiniz

Gezinmeyi basitleştirin…

Daha çok bilgiye yönlendiren hızlı bağlantılar ekleyin…

Sosyal medya hesaplarınızı siteye ekleyin…

Bir cevap yazın

Web sitemiz deneyiminizi geliştirmek için çerez bilgilerini kullanır.