Öğr. Gör. Neylan Zümrüt

Öğr. Gör. Neylan Zümrüt

Öğr. Gör. Neylan ZÜMRÜT

Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nde tamamlamıştır. 2000 yılında İş Bankası’nda eğitim uzmanı olarak çalışmaya başlamış, banka çalışanlarına ve yöneticilerine yönelik insan kaynakları çalışmalarında eğitimci, değerlendirici rolleri ile yer almış ve farklı ekiplerin yöneticiliğini üstlenmiştir.

2010 yılında Kurum İçi Koçluk Sisteminin kurulup tutundurulmasında, 2012 yılında bankanın İş Sağlığı ve Güvenliği Sisteminin kurulması projesinde görev almış, 2017 yılına kadar bu alanda görevli ekibi koordine etmek, yasal yükümlülüklerin ötesinde, çalışanların beden ve ruh sağlığını koruyucu, her iki yönden de daha nitelikli ve destekleyici çalışma koşulları oluşturmak üzerine çalışmıştır. 2017 – 2018 yılları arasında manuel kayıt ve kontrol yöntemleri ile yürütülen özlük iş süreçlerinin robotik otomasyon süreçlerine (RPA) uyumlu hale getirilmesi projesini tasarlamış ve hayata geçirmiştir.

2010 yılından bu yana Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) akredite koçu (Professional Certified Coach) olan Neylan Zümrüt; liderlik gelişim programlarının tasarımı, liderlere koçluk eğitimleri verilmesi, çalışanların üst rollere hazırlanmak üzere birebir koçluk ve grup koçluğu ile desteklenmesi, çalışan bağlılığını ve motivasyonunu artırmaya yönelik programların tasarımı ve uygulanması gibi çalışmalar yürütmüştür.

2019 yılında akademik çalışmalarına yoğunlaşmak ve uzmanlık alanındaki hizmetleri girişimciliğe dönüştürmek üzere yöneticilik görevinden ayrılmıştır.

21. yüzyıl yetkinlikleri üzerine hazırladığı tez çalışması ile Psikoloji yüksek lisansını tamamlayan Neylan Zümrüt, psikoloji alanındaki çalışmalarına doktora düzeyinde devam etmektedir.

Yeditepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi olarak İnsan Kaynakları alanında ders vermekte, Look For Talent kurucu ortağı olarak özel lise ve üniversiteler ile çeşitli sektörlerden işletmelere; psikometrik ölçüm, danışmanlık, eğitim, değerlendirme ve koçluk hizmetleri sunmaktadır.

Web sitemiz deneyiminizi geliştirmek için çerez bilgilerini kullanır.