Dr. Deniz ALTUN

Dr.Deniz Altun

DR. Deniz ALTUN

ODTÜ İstatistik Bölümünde başladığı lisans eğitimini, İTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünde tamamlamıştır. İşletme yüksek lisans derslerimi İstanbul Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra doktora derecesini Okan Üniversitesi İşletme Bölümünden almıştır.

Eğitimi sırasında ve sonrasında Süperonline, Ericsson-Creaworld ve Volvo CE Türkiye gibi teknoloji şirketlerinde tasarımcı, danışman ve yönetici pozisyonlarında çalışmıştır.

Kurumlara dijital dönüşüm hizmetleri sunmak üzere Exhivision ve Mediatick start-uplarını kurmuş ve yaptığı çalışmalarla girişimcilik deneyimini genişletmiştir. Her iki şirkette de; web, mobil, multimedya, e-learning, mobil öğrenme ve TV’de tasarım ve yazılım projeleri geliştirip yönetmiştir.

Doktora araştırma konusu doğrultusunda 2014’te kurduğu Klickar start-upı bünyesinde, Artırılmış Gerçeklik, Sanal Gerçeklik, Karma Gerçeklik, Giyilebilir Ürünler ve Akıllı Gözlükler konuları öncelikli olmak üzere yapay zekâ gibi ileri teknolojiler ve dijital dönüşüm çözümleri üzerine halen projeler üretmektedir.

Yeditepe Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak İnsan Kaynakları Yüksek Lisans Programında dersler vermekte, uzmanlık konularında konuşmalar yapmakta, seminer ve eğitimler vermektedir.

Web sitemiz deneyiminizi geliştirmek için çerez bilgilerini kullanır.