Zayıflamak ve Yağ Yakmak İçin İntermittent Fasting (IF)

Kayıtlı: 176 öğrenci
Süre: 1 total hour

Arşiv

5905cd63a1d2b755d1394b4467c161e2

Aralıklı Oruç, İntermittent Fasting

 

Zayıflama probleminizi çözün! Yağ yakın, kilo verin, yaşlanmayı yavaşlatın!

 

Günümüzde popülerleşen intermittent fasting (IF) yani aralıklı oruç faydaları ve uygulması hakkında bölük pörçük birçok bilgi duyuyoruz. Bu konu üzerine sayısı 5000’den fazla olan öğrencilerimden çok sık soru almaya başlamıştım. Bunun üzerine sizlerin kaynaklara dayandırılmış derli toplu bilgiye en sade şekliyle ulaşabilmeniz için bu kursu hazırladım.

Hadi başlayalım.

 

IF Uygulamasının Detayları

IF beslenme şeklini uygulayabilmek için, temellerini öğrenmek ve kendinize uygun esnekliği belirleyebilmeniz gerekir. Temel detayları sade ve anlaşılır şekilde, kendinize uyarlayabileceğiniz esnek yaklaşımları ile anlattım.

 

IF Faydaları

If faydalarını kısaca anlatmak gerekirse, zaman kontrolü, kilo kaybını kolaylaştırması, anti-aging etkisi, olumlu yönde hormonal değişiklikler, beyin fonksiyonlarını güçlendirebilme yeteneği, kolestrolü dengelemesi insülini düzenlenmesi, besinlerin verimli kullanılması, düşük kan şekeri ile büyüme hormonunun artması diyebiliriz.

 

Vücut Mekanizması Nasıl Çalışır?

Bu kurs içerisinde, temel anlamda vücudumuzun tokluğa ve açlığa verdiği tepkileri anlattım. Mekanizma hakkında bilgi sahibi olmamız sayesinde daha istikrarlı bir uygulayıcı olabiliriz.

 

Değişik Spor Dalları İçin IF Uygulaması

Sporcuların her birinin yaptıkları spor tarzının farklı olması, beslenme şekillerinde çeşitliliğe gitmelerine sebep olmaktadır. Kısacası her sporun besin gereklilikleri farklıdır. Bu kurs içerisinde vücut geliştirme, performans sporcuları, pilates ve yoga uygulayıcıları için farklı farklı IF uygulama şekillerini anlattım.

Öğünlerin ayarlama şekillerini, protein, yağ, karbonhidrat miktarlarını detaylı şekilde açıkladım.

 

Makro Besinler

Protein, yağ ve karbonhidrat kabaca tanımlansa da genel anlamda akılda karışıklık yaratır. Burada makro besinleri sade şekilde açıkladım ve nasıl kullanacağımızdan bahsettim.

 

Günlük Kalori İhtiyacı

Tam olarak hesaplanması ve yapılan spor düzeyine göre belirlenmesi gerekli olan, günlük kalori ihtiyacı hesaplama şeklini detaylı şekilde anlattım. Bu sayede yoğunluk durumumuza göre kalori alımını dengeli şekilde düzenleyebileceğiz.

 

Anlattığım konuları daha detaylı incelemek için, dersler bölümüne bakabilirsiniz. Faydalı olması dileğiyle..

 

Umut Varol

Personal Fitness Trainer

You can view and review the lecture materials indefinitely, like an on-demand channel.
Definitely! If you have an internet connection, courses on Udemy are available on any device at any time. If you don't have an internet connection, some instructors also let their students download course lectures. That's up to the instructor though, so make sure you get on their good side!

İlk yorumu yazan olun.

Lütfen giriş yapıp yorum ekleyin
Zayıflamak ve Yağ Yakmak İçin İntermittent Fasting (IF)
Fiyat:
54.99₺ 37₺
Web sitemiz deneyiminizi geliştirmek için çerez bilgilerini kullanır.