26 Nisan Dünya Fikri Mülkiyet Günü ve Patent Haftası; Patentlerin Ticarileştirilmesi

Kayıtlı: 98 öğrenci
Süre: 2 saat
Dersler: 1
Video: 2 saat
Seviye: Orta

Arşiv

26 Nisan Dünya Fikri Mülkiyet Günü ve Patent Haftası tüm dünyada fikri mülkiyet bilincini artırmak ve farkındalık oluşturmak için çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Ülkemizin de üyesi olduğu WIPO – Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü bu yıl için “Fikri Mülkiyet ve KOBİ: Fikirlerinizi Pazara Taşıyın” temasını belirlemiştir.

Türkiye Patent Hareketi Platformu ve Adres Patent iş birliğiyle hem 26 Nisan Dünya Fikri Mülkiyet Günü ve Patent Haftası etkinlikleri kapsamında hem de Türkiye’nin 1 Milyon Patent hedefine ulaşması adına patent bilincini artırmak, farkındalık oluşturmak ve ülkemizin patent sayısının artmasına katkı sağlamak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Bu etkinliklerde bu yıl özellikle “Patentlerin Ticarileştirilmesi ve Ekonomik Değere Dönüştürülmesi” konuları işlenecek.

Bu minvalde, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Adres Patent ve Türkiye Patent Hareketi Platformu iş birliğiyle “Patentlerin Ticarileştirilmesi” konulu online etkinlik Medipol Üniversitesi TTO Yöneticisi Sn. Dr. Öğr. Üyesi İlker KÖSE’nin moderatörlüğünde 26 Nisan 2021 Pazartesi günü 14.00 ila 16.00 saatleri arasında kamu, üniversite ve reel sektördeki birçok oyuncunun katılımıyla gerçekleştirilecek.

Zoom üzerinden gerçekleştirilecek etkinliğe konuşmacı olarak Adres Patent Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Av. Ali YÜKSEL, Patent Hareketi Derneği Başkanı Sn. Av. Ali ÇAVUŞOĞLU, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektör Yardımcısı Sn. Prof. Dr. Erol İNCE, İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sn. Prof. Dr. Mustafa Oral ÖNCÜL, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sn. Prof. Dr. Bestami ÖZKAYA, İstanbul Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sn. Prof. Dr. Hüseyin KIZIL, Koç Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sn. Prof. Dr. İrşadi AKSUN, Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Sn. Prof. Dr. Ayşe ODMAN BOZTOSUN, ICCD (Küresel Ticarileştirme Aracılık Programı) Avrupa Bölge Koordinatörü Sn. Koray ŞAHİN katılacak.

Söz konusu etkinliğe ilişkin giriş kodları ve link bilgisi aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

 Zoom Bağlantısı https://zoom.us/j/98716904152?pwd=ck5kWjZGKy9kbXZPTWUvR2lCczRodz09
 Meeting ID 987 1690 4152
 Passcode 625455

1
Patentlerin Ticarileştirilmesi; Soru Sor / Değerlendirme Yap, Sertifikanı İndir

İlk yorumu yazan olun.

Lütfen giriş yapıp yorum ekleyin
26 Nisan Dünya Fikri Mülkiyet Günü ve Patent Haftası; Patentlerin Ticarileştirilmesi
Fiyat:
Ücretsiz
Web sitemiz deneyiminizi geliştirmek için çerez bilgilerini kullanır.